VII Międzynarodowa Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku
Data publikacji: 10.09.2010r.drukujdrukuj

Kategoria: Telewizja

VII Międzynarodowa Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Tym razem we wrześniu (1-4.2010r.) ASA sp. z o.o. po raz kolejny miała zaszczyt współorganizować Międzynarodową Konferencję Trzeciego Wieku. Uroczystości odbyły się w obiektach Uniwersytetu Gdańskiego, a wolny czas uczestnicy mogli spędzać poznając piękno i urok Gdańska.

Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku odbyła się już po raz VII . Dzięki corocznym spotkaniom liderzy z poszczególnych miast Polski prowadzący UTW oraz goście z zagranicy  mogli podzielić się własnymi przemyśleniami, problemami i pomysłami na przyszłość dotyczącymi organizacji i zarządzania jednostkami dla wcześniej urodzonych.

Program konferencji wypełniony był wystąpieniem znakomitych gości m.in. senatora RP Mieczysława Augustyna, który podkreślił dynamikę starzenia się społeczeństwa, a tym samym dokonującą się zmianę modelu społecznego, która determinuje potrzebę zwrócenia jeszcze większej uwagi na problemy seniorów.

Prezydent Miasta Gdańska – Paweł Adamowicz zaznaczył jak wiele możliwości daje wykorzystanie potencjału drzemiącego w seniorach. Spożytkowanie ich mądrości w życiu społecznym stanowi niezastąpione źródło wiedzy dla młodszych pokoleń zarówno w ujęciu dydaktycznym jak również w kształtowaniu kręgosłupa moralnego i systemu wartości.

Organizator spotkania – prezes firmy ASA Sp. z o.o. - Andrzej Skałecki zwrócił uwagę na konieczność poprawy komfortu życia i zdrowia seniorów. Wciąż znikoma jest wiedza o profilaktyce i suplementacji diety wśród tej grupy społecznej, co jest przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem.

Wykłady oraz panele dyskusyjne urozmaicały liczne atrakcje m.in. konkursy, aukcja prac warsztatów artystycznych dla seniorów, podczas której zlicytowano obrazy i rękodzieła podopiecznych UTW z całego kraju. O potrzebie dbania o bezpieczeństwo opowiedział znany aktor serialowy Robert Moskwa, promując akcję samoobrony dla kobiet „OBROŃ SIĘ SAMA!”. Swoją obecnością Konferencję uświetnili również Zespół Pieśni i Tańca „Jantar” oraz Borys Somerschaf z koncertem „Rosyjskie Romanse”.

Źródło materiału wideo: TVP Gdańsk


Nasze marki: