Jak dbać o oczy?
Data publikacji: 12.02.2015r.drukujdrukuj

Kategoria: Telewizja

Jak dbać o oczy?

Statystyki są przerażające. Przeciętny Polak każdego dnia spędza ponad sześć i pół godziny wpatrując się w ekran jednego ze swoich elektronicznych urządzeń. Zdecydowanie najwięcej czasu – 132 minuty dziennie – pochłania nam komputer, 98 minut telewizor, 90 minut telefon a 61 minut tablet.

Jaki ma to wpływ na nasze oczy?

Oczywiście negatywny, bo mało kto na co dzień dba o higienę wzroku i regularnie bywa u okulisty. Polacy niestety mają skłonność do bagatelizowania chorób w tym także oczu i najczęściej zaczynają dbać o nie dopiero wtedy, kiedy pojawia się dokuczliwy problem – kiedy oczy pieką, są zaczerwienione, łzawią lub kiedy zanika ostrość widzenia.

A przecież zgodnie z dobrze znanym nam hasłem „dużo łatwiej jest zapobiegać niż leczyć”. Dlatego, jeśli np. bardzo dużo czytamy lub sporo czasu spędzamy przed komputerem, to pamiętajmy, że nie jest to obojętne dla naszych oczu i powinniśmy się o nie odpowiednio troszczyć!

Jak to zrobić? Zapraszamy do obejrzenia materiału jaki został wyemitowany TVP2. W programie „Pytanie na Śniadanie” specjaliści - farmaceuci i lekarz okulista, podpowiadają jak my sami możemy sobie pomóc, Oprócz odpoczynku naszym oczom służyć będzie dieta bogata w karetonoidy, a w szczególności w luteinę. Pomocne w  trosce o zdrowe oczy będą także suplementy diety z odpowiednią dawką właśnie luteiny oraz minerałów i witamin, które korzystnie wpływają na fizjologiczne funkcje widzenia oraz jakość i ostrość wzroku.

Takim preparatem jest MaxiVision Total (do nabycia w aptekach bez recepty), który oprócz wysokogatunkowej luteiny w podwójnej dawce (20 mg) zawiera również nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 (DHA, EPA), a także witaminy antyoksydacyjne (C i E) i składniki mineralne: cynk i selen. MaxiVision Total utrzymuje prawidłowe widzenie. Polecany także dla osób noszących juz okulary. Więcej informacji o MaxiVision Total znajdziesz tutaj.Nasze marki: