dr Preetie Agrawal
Data publikacji: 03.10.2010r.drukujdrukuj

Kategoria: Telewizja

Eksperci ASA w programie „Pytanie na śniadanie”

Magister położnictwa Maria Rabiej z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz doktor i prezes fundacji Kobieta i Natura – Preeti Agrawal w czwartek, 30. września br., odwiedziły studio porannego programu TVP 2, aby opowiedzieć o kangurowaniu - metodzie opieki nad wcześniakami.

W ciągu 20 lat w krajach rozwiniętych dramatycznie wzrosła liczba przedwczesnych porodów - informuje WHO. Aktualnie co dziesiąte dziecko w Polsce to wcześniak, czyli urodzone przed zakończeniem 37. tygodnia ciąży. Noworodki przedwcześnie urodzone są bardzo maleńkie i niekiedy ważą zaledwie 500 gramów, ale pomimo wielu niebezpieczeństw, chorób i niedojrzałości często jest w nich wielka wola walki i ogromna chęć życia.

O tym jak pomóc takiemu dziecku opowiadały nasze ekspertki, propagując metodę kangurowania. To sposób na zapewnienie maluchowi optymalnych warunków do prawidłowego rozwoju, który został przedwcześnie przerwany w łonie matki. Dzięki pogłębianiu mentalnej więzi z rodzicami oraz zapewnieniu kontaktu cielesnego, dziecko czuje się bezpiecznie, kochane i potrzebne, a w konsekwencji szybciej przybiera na wadze i rozwija się.
Więcej o technice kangurowania przeczytasz w dziale aktualności.


Nasze marki: