"Pod lupą" z udziałem Joanny i Dariusza Brzezińskich
Data publikacji: 20.06.2012r.drukujdrukuj

Kategoria: Radio

"Pod lupą" z udziałem Joanny i Dariusza Brzezińskich

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z trenerami personalnymi Joanną i Dariuszem Brzezińskimi, którzy w audycji "Pod lupą" w radiowej Czwórce wyjaśnili słuchaczom czym jest crossfit  i  na co zwracać uwagę wybierając taki sposób aktywności fizycznej.

Czym jest crossfit?

Crossfit to trening wytrzymałościowo-siłowy, którego celem jest uzyskanie lepszej sprawności fizycznej całego organizmu. Ta innowacyjna forma treningu stała się niezwykle popularna w USA. Od połowy lat 90. Crossfit jest jednym z podstawowych elementów treningu amerykańskich służb specjalnych.

W Polsce stosunkowo jeszcze mało popularna dyscyplina. Praktykowana zarówno przez amatorów  rekreacji jak i zawodowych sportowców.

Crossfit to przede wszystkim ćwiczenia kondycyjne, takie jak bieganie, skakanie na skakance, ale również ćwiczenia siłowe i dużo ćwiczeń gimnastycznych, począwszy od prostych pompek, po trudniejsze ćwiczenia na kółkach gimnastycznych.

Trenerzy przestrzegają jednak, że  przed przystąpieniem do trenowania crossfitu, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie kondycyjne, i obwiednio zadbać o swoje stawy i kręgosłup, by uniknąć ewentualnych urazów.

Bo o to chodzi, by ruch Ci nie szkodził!

Posłuchajmy rad Joanny i Dariusza Brzezińskich w audycji "Pod lupą"

www.polskieradio.pl/PlayerNasze marki: