Wkrótce Światowy Dzień Serca
Data publikacji: 09.09.2016r.drukujdrukuj

Kategoria: Informacje ogólne

Wkrótce Światowy Dzień Serca

Czy wiesz, że… wrzesień to od wielu już lat miesiąc poświęcony sercu. Już wkrótce, bo w ostatnią niedzielę września obchodzony będzie w ponad 120 krajach Światowy Dzień Serca. W Polsce Centralne Obchody Światowego Dnia Serca odbędą się 25 września w Krakowie, ale także w wielu innych miastach będzie można spotkać się na imprezie poświęconej sercu.

Wszystkie wydarzenia związane ze Światowym Dniem Serca mają na celu szerokie upowszechnienie podstawowej wiedzy o schorzeniach serca i układu krążenia oraz o możliwościach leczenia i profilaktyki. Podczas tego wyjątkowego Dnia lekarze, ale także artyści i dziennikarze, przypomną nam o najważniejszych zagrożeniach dla naszego zdrowia w XXI wieku:

  • miażdżycy 
  • nadciśnieniu tętniczym
  • nadwadze i otyłości
  • cukrzycy
  • stresie i depresji
  • używkach (papierosy, alkohol i narkotyki).

Jak podkręcają kardiolodzy, to głównie siedzący tryb życia, palenie tytoniu, nadwaga i otyłość są  głównymi czynnikami zwiększającymi ryzyko zawału serca. W tym zakresie sami możemy wiele zmienić. Wystarczy sobie odpowiedzieć na pytanie: czy trudno jest mi samemu zadbać o swoje zdrowie. Nikogo nie namawiamy do tego, żeby zaczął uprawiać triatlon. Zamiast tego proponujemy, żeby codziennie wyjść na 30-minutowy spacer, rzucić palenie i przyjrzeć się swojej diecie, która powinna być urozmaicona oraz z dużą ilością warzyw i owoców – zachęcają kardiolodzy.

Podczas Światowego Dnia Serca będzie można m.in. wykonać podstawowe badania profilaktyczne np. pomiar cholesterolu czy obliczenie wskaźnika masy ciała. Można będzie także skorzystać z porad kardiologów, kardiochirurgów, dietetyków, techników medycznych i pielęgniarek;  zorganizowane zostaną punkty, w których będą bezpłatnie wykonywane badania EKG i Echo serca. Warto skorzystać z tej możliwości. Zachęcamy i prosimy… Pamiętaj o sercu, miej serce dla serca. Takie hasło powinno nam towarzyszyć na co dzień, nie tylko od Święta.

Dlaczego? Bo serce to podstawa. Dzięki jego zdrowiu i sile, cieszysz się wspólnymi chwilami z bliskimi, rodziną, dziećmi, a może już wnukami. Pracujesz, rozwijasz pasje, podróżujesz, poznajesz nowych ludzi, pielęgnujesz stare przyjaźnie. Cokolwiek robisz, czy jesteś sam czy w gronie najbliższych, uprawiasz działkę, bawisz się z wnukami, jedziesz na rowerze, czy idziesz z psem na spacer – Twoje serce ciągle pracuje. Dbaj więc o nie codziennie. Z Novocardią robisz to: prosto, komfortowo, a przede wszystkim skutecznie*.

Zapewne zastanawiasz się dlaczego kwasy omega-3 (EPA i DHA) zawarte w Novocardii są tak ważne dla Twojego zdrowia. Warto, abyś wiedział(a), że nasz organizm nie ma zdolności ich wytwarzania, a więc muszą być one dostarczane z diety. Kwasy omega-3 (EPA i DHA) korzystnie wpływają na pracę Twojego serca*. Novocardia Przyjaciólka od serca*.

Dla wszystkich Państwa, którym zdrowie serca leży na sercu, dedykujemy wiersz Doroty Suder.

 

Rozmowa

Rozmowa dwóch serc

Pod strzechą empatii

Której moc splotu

Trudne słowa przybiera

Delikatną koronką współczucia

A jej ażurowe okna

Przeplata podarowany

Kłos nadziei.

 

*Oświadczenia zdrowotne na http://www.asa.eu/produkty/suplementy-diety/novocardia


Nasze marki: