Sztafeta biegowa Kietrz- Rzym
Sztafeta biegowa Kietrz- Rzym
Sztafeta biegowa Kietrz- Rzym
Sztafeta biegowa Kietrz- Rzym
Sztafeta biegowa Kietrz- Rzym
Sztafeta biegowa Kietrz- Rzym
Data publikacji: 21.07.2016r.drukujdrukuj

Kategoria: Aktywności

Pobiegli i wygrali

Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć. Takie hasło przyświecało zakończonej przed kilkoma dniami Sztafecie pod nazwą „Pielgrzymka biegowa Kietrz –Rzym”, w której uczestniczyli biegacze z powiatu głubczyckiego, a której to ASA miała przyjemność być partnerem i jednym ze sponsorów.

Sztafeta w dniach 3 - 11 lipca, pokonała liczącą 1500 km trasę i przebiegającą przez Czechy, Austrię i Włochy. Udział w niej wzięło ponad 30 osób, głównie biegaczy zrzeszonych w Kietrzańskim Stowarzyszeniu Gryf, którzy na bieżąco, na czele ze swoim Prezesem  Andrzejem Wójtowiczem, relacjonowali swoje przeżycia i wydarzenia związane z trasą i pobytem w poszczególnych krajach. A tych było co nie miara…

Kilkanaście dni biegu. Warunki pogodowe i ukształtowanie terenu sprawiły, że pokonywanie trasy stanowiło nie lada wyzwanie.  Z dnia na dzień przybywało wyzwań i wrażeń… bo i żar lejący się z nieba, ale i duży ruch na drogach utrudniający poruszanie się po trasie, oraz ilość wcześniej przebytych kilometrów dawały o sobie znać. Nikt jednak nie żalił się i nie myślał o rezygnacji, bo i widoki były przepiękne, a i do Rzymu było coraz bliżej. A skoro do Rzymu to i do Watykanu, i do grobu Św. Jana Pawła II, oraz przed oblicze Papieża Franciszka.

Co się zatem działo i jak było? W kilku słowach opisuje to wspomniany już Andrzej Wójtowicz: „Było FANTASTYCZNIE! Atmosferę buduje się z ludźmi, otoczeniem i pozytywną energią. Tego nam nie brakowało. Za tę energię, za ten uśmiech, za profesjonalizm biegowy bardzo dziękuję uczestnikom sztafety, naszym kolegom i koleżankom, przyjaciołom, przypadkowo napotkanym ludziom na trasie, wszystkim ludziom dobrego serca.

Zorganizowanie sztafety Kietrz - Rzym to duże wyzwanie nie tylko organizacyjne, ale również finansowe. Tym wpisem pragnę podziękować wszystkim Patronatom, Sponsorom i Partnerom biegu oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy nas wspierali finansowo i rzeczowo. Wszystkim za każdy przejaw serdeczności i wsparcia z całego serca DZIĘKUJĘ. WIELKIE OGROMNE DZIĘKI!”

ASA także dziękuje wszystkim uczestnikom Sztafety za trud i wysiłek włożony w dotarcie do celu i życzy wszystkim, także tym, którzy udzielili wsparcia, aby ich prośby i złożone intencje  spełniły się w 100%.


Nasze marki: