Zdjęcia autorstwa Adama Wilhelma.
Zdjęcia autorstwa Adama Wilhelma.
Zdjęcia autorstwa Adama Wilhelma.
Zdjęcia autorstwa Adama Wilhelma.
Data publikacji: 05.10.2016r.drukujdrukuj

Kategoria: Aktywności

ASA partnerem V edycji BajkOLAndii

Rzadko się zdarza, by móc ujrzeć tyle uśmiechniętych dziecięcych twarzy naraz. To niesamowite przeżycie i energetyczny zastrzyk! Wdzięczność i radość, jaka bije od najmłodszych za wszystko, co dostają, jest dobitnym argumentem na to, że pomagać warto.  Dlatego w tym roku, jak i w poprzednich latach, BajkOLAndia w swych szykach zwarła wiele zacnych ludzi, organizacji i firm. Tegoroczną imprezę organizowały wspólnie Fundacja "Magia Sztuki" i Fundacja "Serce Dziecka" przy wsparciu Centrum Zdrowia Dziecka.

BajkOLAndia to akcja charytatywna. Jej pomysłodawczynią jest aktorka i bizneswoman Aleksandra Mikołajczyk. Misją BajkOLAndii jest pomoc tym, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej. Celem zaś jest zebranie środków na leczenie i rehabilitację najmłodszych potrzebujących.  Wśród grona Partnerów nie mogło i tym razem zabraknąć ASA,  a jednym z patronów medialnych został nasz portal www.zdrowieintymne.pl.

Piąta, jubileuszowa edycja BajkOLAndii jest już przeszłością, lecz wszystko, co wydarzyło się 17 września w Centrum Zdrowia Dziecka na długo zostanie w naszej pamięci. Było szalenie wesoło, kolorowo i radośnie! Tak można by w skrócie opisać, co działo się na sali widowiskowej i podczas całej akcji.

Wydarzenie otworzył z przytupem Artur Chamski, dając koncert wraz z przyjaciółmi: Marią Tyszkiewicz i Jurkiem Grzechnikiem.  Na widowni - poruszenie:) Nic dziwnego, bo twarze naszych wokalistów wszyscy zebrani dobrze znają z programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Koncert był doskonałym preludium tego ważnego dnia.

Zaraz po koncercie i oficjalnym przywitaniu zebranych na sali gości, na scenie pojawiły się dzieci, by razem z aktorkami: Aleksandrą Mikołajczyk, Anną Powierzą i Elżbietą Romanowską (Ambasadorkami BajkOLAndii) zaprezentować wszystkim, co to znaczy dobra improwizacja teatralna. Adaptowane do scenicznych zmagań zostały znane wiersze Juliusza Tuwima i Jana Brzechwy.

Punktem kulminacyjnym był pokaz mody dziecięcej. Modelki i modele z Centrum Zdrowia Dziecka oraz Szkoły Argonaut z największą klasą i wdziękiem przechodzili po wybiegu, choć odbyli wyjątkowo krótki kurs modelingu. Podczas pokazu urzeczywistniła się piękna idea, która przyświeca BajkOLAndii, zawierająca się w jednym słowie: "łączenie". Ubrania zaprezentowały dzieci zdrowe i chore, jak równy z równym. Najmłodsi udowodnili, że wiedzą, co to znaczy integracja.

W czasie, kiedy dzieci oddawały się różnorakim kreatywnym działaniom, ambasadorki wraz z Aleksandrą Mikołajczyk odwiedziły pacjentów z oddziałów, którzy ze względu na swój stan zdrowia nie mogli być obecni na sali podczas wydarzenia. Zostali oni obdarowani w sumie ponad 200 paczkami sponsorowanymi przez firmę Pilot Pen Polska, a także upominkami darowanymi przez Sztafetę Dobroczynności Biznesu i firmę ASA. Było to niezwykłe spotkanie zarówno dla pacjentów, jak i gwiazd. Pełne wzruszeń i skłaniające do przemyśleń. To niezwykła lekcja empatii i czas, by zatrzymać się na chwilę i zadać sobie szereg ważnych pytań. Obdarowywanie dzieci chorych miało szczególny wymiar. Uśmiech i iskra radości w oczach najmłodszych, na co dzień wyizolowanych od świata, codzienność spędzających w szpitalnej rzeczywistości, są wartością, której nie da się określić jednym słowem, jest nieoceniona. Takie momenty dla wszystkich zaangażowanych w BajkOLAndię są  najważniejsze.

W imieniu własnym dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej loterii, a tym samym  przyczynili się do zebrania środków na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Dziękujemy dzieciom i rodzicom, dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję, dziękujemy organizatorom za szlachetną  inicjatywę i zaproszenie nas jako partnera do akcji.

Za przesłane nam podziękowanie serdecznie BajkOLAndii dziękujemy.

Relacja na podstawie materiałów od Bajkoladii

Wykorzystano zdjęcia autorstwa Adama Wilhelma.


Nasze marki: