ASA partnerem Sztafetowej Pielgrzymki Biegowej Kietrz - Rzym
Data publikacji: 10.06.2016r.drukujdrukuj

Kategoria: Aktywności

ASA partnerem Sztafetowej Pielgrzymki Biegowej Kietrz - Rzym

Rok 2016 jest w Polsce rokiem wielu jubileuszy. Jest to przede wszystkim Rok Jubileuszu 1050 – lecia chrztu Polski, ale także rocznic ślubów narodowych: 360 – lecia ślubów królewskich Jana Kazimierza i 60 – lecia Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Rok 2016 to także rok Miłosierdzia Bożego, w którym Polska jest gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. Również w tym roku swoje  80. urodziny obchodzić będzie Papież Franciszek. Mając na uwadze, splot tak wielu ważnych rocznic i wydarzeń, sekcja biegaczy Kietrzańskiego Stowarzyszenia Kulturalno Sportowego GRYF (na czele z jego Prezesem Andrzejem Wójtowiczem), podjęła równie szczególne postanowienie - organizację sztafetowej pielgrzymki biegowej z Kietrza do Rzymu.

ASA, która kilkukrotnie wspierała inicjatywy biegowe organizowane w Kietrzu (np. polsko - czeski Półmaraton Kietrz - Rohov), i tym razem postanowiła wspomóc biegaczy, na co dzień propagujących  aktywny, zdrowy styl życia i objęła patronatem Sztafetową Pielgrzymkę Biegową Kietrz – Rzym.

Bieg odbędzie się w dniach 3 - 11 lipca. Bardzo szczegółowo opracowano trasę sztafety, która przebiegać będzie przez Czechy, Austrię i Włochy. To trudne przedsięwzięcie, dlatego  już od wielu miesięcy uczestnicy przygotowują się do tak znacznego wysiłku fizycznego (do pokonania trasa licząca  aż 1500 km) i weryfikują plany logistyczne. W sztafecie  weźmie udział 28 osób, głownie biegaczy zrzeszonych w KSKS Gryf, którzy po powrocie zrelacjonują nam swoje przeżycia związane z pobytem w Rzymie  i np. audiencją u Papieża Franciszka.

Wszystkim uczestnikom Sztafety oraz partnerom i sponsorom, życzymy, aby wszystkie ich prośby, zapisane i złożone w Rzymie, w specjalnie przygotowanej na tę okoliczność Księdze Próśb i Modlitw, spełniły się.


Nasze marki: